Billedgalleri
Myrqvist tassel loafers i ruskind
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 34 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Skostørrelse: 46
Mærke: Myrqvist
Type: Loafers og sejlersko
Klassiske Myrqvist Mölle tassel loafers i smukt brunt ruskind. En elegant og alsidig sko, der fungerer lige godt til flannels, chinos eller et sommerligt jakkesæt.
Skoene er fremstillet i høj kvalitet med Goodyear welted konstruktion og lædersål, hvilket gør dem både holdbare og mulige at få omsålet mange gange. Den bløde ruskindsoverdel giver et afslappet, men stadig velklædt udtryk - præcis det som gør tassel loafers til en klassiker.
Minder om Meermin, Morjas, Skolyx, Loake og lignende.
Standen er pæn brugt: Flot ruskind med god farve og struktur. Normal slid på lædersålerne. Ingen større skader - klar til mange flere sæsoner
Sælger dem, da modellen ikke passer min fod. Nypris 2600
Størrelse: 12½ (ca. EU 46)
Skotræer følger ikke med.
Perfekt sko til forår og sommer - eller til dig der vil have en klassisk loafer med lidt mere karakter end den almindelige penny loafer.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 30.4.2026 kl. 13:45 ・ Annonce-ID: 20626743

