Roberto Bonanzi - Live in Rome, Teatro Brancaccio 1968 – Set of 30 Photograph...
Til salg2.980 kr.
Beskrivelse
Roberto Bonanzi, Live in Rome, Teatro Brancaccio 1968 – Set of 30 Photographs (from Original Negatives), en samling fotografier fra 1968, 24 cm høj × 18 cm bred, i fremragende stand med stempel signatur. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Fotos i fremragende stand taget fra det originale negativ som i prøverne vises, fra privat samling. Billederne refererer til J.H.E.s koncert på turnéen i Italien og blev taget af en professionel fotograf under første show den 24/05/1968 i Brancaccio-teatret i Rom. De er tryk senere realiseret ud fra de originale negativer opnået af fotografene, som udførte optagelserne. Delvis er de blevet publiceret i forskellige bøger.
Lotte består af 30 fotos i størrelsen 24 cm × 18 cm.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.