Billedgalleri
(1/3)
Kunsten at græde i kor : roman af Erling Jepsen (f. 1956) (Bog)
Til salg60 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop: www.orderly.shop.\n \n
Forfatter: Erling Jepsen (f. 1956)
Sprog: Dansk
Antal sider: 213
Forlag: Borgen
Udgivelsesår: 2009
En tragikomisk beretning om livet i en lille by i Sønderjylland i 1960'erne, fortalt af den 11-årige søn til den lokale købmand, der lider af "psykiske nerver", men er en glimrende taler ved begravelser, hvor sønnen kan få tårerne frem på kommando. Da der bliver for langt mellem begravelserne, hjælper drengen og hans storesøster nogle på vej, og det går skævt for familien
Titel: Kunsten at græde i kor af Erling Jepsen (Bog)
Udgave: 1. udgave
Genre: Tragikomedie
Sammendrag: En fortælling om en dreng, der går til alle begravelser med sin far, hvis taler får folk til at græde. Det er en historie om familiedynamik og en drengs opvækst i Sønderjylland i 1960'erne.
Type: Pocket
\n \n
\n \n
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 20533450 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 15.4.2026 kl. 05:24 |



