Billedgalleri
(1/3)
Livet forstås baglæns - men må leves forlæns af Peter Thielst (Bog)
Til salg46 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Titel: Livet forstås baglæns - men må leves forlæns af Peter Thielst (Bog)
Forfatter: Peter Thielst
Genre: Biografi
Forlag: Gyldendals Bogklubber
Sammendrag: Med vor store filosof, Søren Kierkegaard. Midt i det gamle København. Midt i et svært, vanskeligt men også intenst liv - midt i hans forrygende indsigt i den eksistens, vi alle har fælles. Livet forstås baglæns, men må leves forlæns væver historien om personen Søren Kierkegaard sammen med de vigtigste tanker, han tænkte. Da livet forekom ham svært at leve, gjorde han en dyd af at tænke og forstå det. Hans filosofi blev for mange en afgørende vej til at forstå sig selv og få styr på livet. Så vi husker at leve det, mens tid er.
Type: Hardcover
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.\n
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.\n \n
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.\n \n
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 20507014 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 5.5.2026 kl. 05:11 |




