Billedgalleri
(1/4)
Maurice Lacroix - AI1106-SS002-150-1 - Kvinder -
Til salg7.450 kr.
Beskrivelse
Maurice Lacroix AI1106-SS002-150-1 dameur quartz med 35 mm rustfrit stål kasse, hvid skive med 56 diamanter, rustfrit stål armbånd, safirglas, 100 m vandmodstand og butterfly-spænde. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Maurice Lacroix AIKON dameur er en fantastisk blanding af schweizisk håndværk og moderne design. Med inspiration fra 90’ernes Calypso-kollektion er dette stykke et tidløst og ikonisk supplement til enhver garderobe. Dens raffinerede udseende og kvalitetsfunktioner gør det til den ideelle følgesvend for dem, der sætter pris på underdrivet elegance.
Fremstillet med en 35 mm stålkasse og en børstet finish udstråler uret sofistikering. Bezel’en fremviser det karakteristiske seks ”kløer”-design, indrammende en smuk solbørstet hvid skive udsmykket med 56 diamanter. Rhodium-belagte visere og timeinddelinger samt hvid super-luminova sikrer fremragende læsbarhed
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 20441232 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 12.4.2026 kl. 07:04 |