Prestigefyldt jacquard-damask-stof i skovgrøn. - Betrækstof - 500 cm - 125 cm
Til salg678 kr.
Beskrivelse
Italiensk jacquard damask stof i skovgrøn, model Prestigioso tessuto jaquard damascato, fremstillet i Italien, estimeret periode 2022, bredde 125 cm og længde 500 cm, i næsten ny stand, velegnet til gardiner, polstring og dekorative puder. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Vi præsenterer et smukt stykke damask-stof, meget elegant med arabesquemønster i tone-i-tone, der leger med en glansfuld/mattet effekt.
Farven er skovgrøn/flaskegrøn.
Det drejer sig om et elegant og dekorativt stof, der egner sig til fremstilling af elegante gardiner, betræk, dekorative puder og indretning.
LAVAGGIO:
Rådgives tørretumbling (rense) eller 30°, ikke bleges for at undgå at beskadige fibrene i stoffet.
NOTA BENE: Bemærk venligst, at farveopfattelse og tekstur af stoffet kan variere afhængigt af den skærm, I ser objekterne på. ReAl tessuti kan ikke holdes ansvarlig
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.