Billedgalleri
Cockerpoo/cockerdoodle hvalpe
Til salg
17.000 kr.
Varebeskrivelse
Alder: 3 uger
Disse to skønne og flotte drenge er født den 12. marts og er klar til deres nye hjem fra den 6. maj. 🩵
Hvalpene er stueopdrættet og en stor del af familien, hvor de bliver socialiseret af både børn og voksne og har fået de almindelige hverdagslyde fra helt små.
Vi har lavet neurologisk træning med hvalpene, hvor formålet er at forbedre deres evne til at håndtere stress, styrke immunforsvaret og øge deres mentale modstandsdygtighed senere i livet.
Det er meget vigtigt for os at give hvalpene den bedste start, hvilket betyder meget, når man får sin hvalp, så den bliver nem at håndtere, både i forbindelse med klipning, børstning, tandpleje mv.
Den sorte har hvidt på brystet, mens den hvide har brune pletter.
Lidt om hvalpenes mor og far:
Mor og far er begge Cockerpoo F1B (blanding af puddel og engelsk cocker spaniel).
Begge har et roligt og kærligt sind.
Hvalpenes far har siden hvalp været aktivitetshund i et dagcenter for demente, hvor han er med på arbejde hver dag. Mor har også altid været med på tur, både på café og ferie, og har altid været utrolig dygtig, rolig og lærenem. En rigtig sofa- og puttehund.
Far er mørkebrun, og mor er hvid med brune aftegninger.
Begge hvalpe bliver sundhedstjekket, vaccineret, får ormekur og bliver chippet.
Det er meget vigtigt for os at finde den rette familie til drengene.
Kontakt os for mere info, billeder, video og aftale om besøg hos hvalpene.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 29.3.2026 kl. 13:39 ・ Annonce-ID: 19991716