Billedgalleri
(1/3)
Spionen der forsvandt : en amerikaner i Stalins hemmelige tjeneste af Andrew Mei
Til salg43 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Forfatter: Andrew Meier
Sprog: Dansk
Antal sider: 358
Forlag: Lindhardt og Ringhof
Udgivelsesår: 2009
Historien om Isaiah "Cy" Oggins (1898-1947), der var amerikansk spion for Sovjet i mellemkrigstidens Europa og som endte som offer for Stalins udrensninger og døde i 1947 efter 8 år i Gulag
Titel: Spionen der forsvandt : en amerikaner i Stalins hemmelige tjeneste
Genre: Historisk
Sammendrag: I et halvt århundrede var historien om Isaiah, 'Cy' Oggins, en amerikaner, som blev brutalt myrdet på Stalins ordre i 1947, gemt af vejen i hemmelige KGB- og FBI-arkiver. Cy Oggins' skæbne dukker op som et offer for Stalins udrensninger og døde af en forgiftning i et KGB-laboratorium. Forfatter Andrew Meier begyndte i 2000 jagten på sandheden om Oggins' skæbne.
Type: Hardcover
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 19677079 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 5.5.2026 kl. 05:30 |
