Billedgalleri
(1/4)
Primo (Tokyo Optical Co.) Primo-Jr TLR Analogt kamera
Til salg1.267 kr.
Beskrivelse
Analoge kameraet Primo-Jr TLR fra Primo (Tokyo Optical Co.), model Primo-Jr TLR, fysisk god stand og testet og funktionelt. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Primo JR 4X4 analoge spejlreflekskamera, den første japanske 4X4 TLR udgivet i 1957, et år efter udgivelsen af den grå Rolleiflex Baby 4X4, men en måned før Yashica 4x4. Kameraet er i fungerende stand, udløseren fungerer normalt, glat fokusering, uden slør. Klar søger, lidt støv på spejlet. Objektiverne er klare. Inklusive taske, har skade, originalt objektivdæksel. Selvnulåseren fungerer normalt. Ingen fald- eller stødskade. Afstandsindstilling i meter. Sportsfinder fungerer. Fotos giver et godt billede af det tilbudte kamera.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 19488604 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 14.3.2026 kl. 05:34 |