Billedgalleri
(1/4)
Massimo Barbaglia - Sting - Live in Milan 1988
Til salg1.118 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Sting - Live in Milan 1988
Massimo Barbaglia er professionel fotograf med over 40 års erfaring og betragtes som en af Italiens vigtigste fotografer inden for rock- og popmusik. Han begyndte i 1980’erne med at fotografere koncerter af de største italienske og internationale artister, der optrådte i Italien. Gennem årene har han haft mulighed for at portrættere alle de største navne i musikken, fra Vasco til Luciano Ligabue, fra Bruce Springsteen til Madonna.
Hans evne til at fange essensen af de mest følelsesladede øjeblikke ved koncerterne har gjort ham til en af de mest respekterede fotografer i Italiens musikscene. Han har offentliggjort sine billeder i vigtige nyhedsmedier og musikmagasiner, og hans værk er blevet vist i talrige udstillinger og publikationer.
Sting - Live in Milan 1988 er et fine art-tryk på baryt
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 19316681 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 8.3.2026 kl. 05:38 |