Billedgalleri
(1/4)
Omega - Seamaster - Mænd - 1980-1989
Til salg5.588 kr.
Beskrivelse
Omega Seamaster quartz herreur med stålkasse og guldtone bezel, 37 mm, gråt urskive, stållederband, fra 1980'erne, i meget god stand med mindre brugsspor. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Introduktion
Denne Omega Seamaster er en karakteristisk mellemstor model, der afspejler Omega’s professionel maritime arv, og den udstråler den tidsløse stil i mærkets design. Med et børstet stålskald og guldfarvede bezel-accenter, sort-dial og integreret rustfrit stålhjulhabr med guld Omega-emblem fanger denne model den dristige, men forfinede æstetik i Seamaster-designet sent i 1900-tallet.
Historisk & Samler-værdi
Omega Seamaster-linjen, introduceret i 1948, er en af mærkets længstlevende og mest ikoniske kollektioner. Gennem årtierne har den udviklet sig fra elegante vandtætte formur til robuste professionelle dykkinstrumenter.
Denne særlige to-tonede
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 19220851 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 5.3.2026 kl. 06:06 |