Billedgalleri
(1/4)
Rosenthal - Nicole Boyd & Tomas Rosen - Vase (2) - Fondale - Porcelæn - XXL &...
Til salg1.863 kr.
Beskrivelse
To blanke hvide porcelænsvaser fra Fondale-serien, designet af Nicole Boyd og Tomas Rosen for Rosenthal, fremstillet i Tyskland, cirka 1,39 x 23,5 x 12 cm og 2,32 x 20 x 10,5 cm, i fremragende stand. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Kære budgivere,
Jeg tilbyder her et imponerende sæt på 2 porcelænsvaser fra serien Fondale, tegnet af Nicole Boyd & Tomas Rosen for Rosenthal.
Den enkle, men moderne Fondale-vase, designet af Office for Product Design for Rosenthal, vandt iF Design Award i 2018, hvilket markerer dens tredje på hinanden følgende designpris. Takket være sin cylindriske krop og koniske krave fungerer vasen som det perfekte lærred for kreative blomsterarrangementer.
Fondale fortolker den klassiske vaseform på en minimalistisk og skulpturel måde og har en cylindrisk base, der glider over i en asymmetrisk, nedadskrånende krave. Denne unikke geometri
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Mærke
- Andre mærker
Lokation
| Annonce-ID | 19054741 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 28.2.2026 kl. 05:20 |

