Billedgalleri
(1/3)
Gyldendals håndbog i engelsk (Bog)
Til salg43 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop: www.orderly.shop.\n \n
Sprog: Dansk
Antal sider: 599
Forlag: Gyldendals Bogklubber
Udgivelsesår: 2004
Titel: Gyldendals håndbog i engelsk af Jan Svartvik (Bog)
Forfattere: Jan Svartvik,Rikard Svartvik
Genre: Faglitteratur
Sammendrag: Gyldendals håndbog i engelsk er en guldgrube for alle, der bruger det engelske sprog. Her finder man svaret på det, man har ledt forgæves efter andre steder, og man får ting at vide, som man ikke engang vidste, at man burde vide. Få hjælp til at formulere rapporter, cv'er, jobansøgninger og referater, undgå fejl på grund af falske venner, vælge rigtigt mellem ord med næsten samme betydning, engelsk retskrivning, komma og brug af store begyndelsesbogstaver, forstå forskellige engelske varianter og meget mere.
Type: Hardcover
\n \n
\n \n
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 18767496 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 26.3.2026 kl. 04:45 |


