
Billedgalleri
(1/3)
At leve for at fortælle af Gabriel García Márquez (Bog)
Til salg52 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop: www.orderly.shop.\n \n
Forfatter: Gabriel García Márquez
Sprog: Dansk
Antal sider: 436
Forlag: Samleren
Udgivelsesår: 2003
Den colombianske forfatter (f. 1928) beretter om sin barndom og ungdom i Colombia i Sydamerika
Titel: At leve for at fortælle
Genre: Biografi
Sammendrag: Gabriel García Márquez' erindringsbind 'At leve for at fortælle' giver læseren en beretning om hans barndom og ungdom i Colombia. Bogen beskriver hans store, brogede familie og de mange fortællinger, der gav stof til hans fantastiske og magiske fortællinger. Bogen begynder med en rejse tilbage til barndomsbyen, hvor hans moder beder ham om at hjælpe med at sælge barndomshjemmet og slutter med, at han udgiver sin første bog og rejser udenlands for første gang.
Type: Paperback
\n \n
\n \n
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 18767067 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 26.3.2026 kl. 04:39 |




