Billedgalleri
Skisæt fra Rossignol: Skijakke og skibukser i str: 12 år / 152
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 34 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Sælger dette skisæt samlet (kun brugt en uge i Norge) meget billigt. - En grøn Rossignol Fonction pige skijakke- samt sorte skibukser også fra Fossignol. De er begge designet til den unge skiløber og kan derfor nemt modstå alle vejrforhold under vintersporten. Begge dele er både meget behagelige, komfortabel, med en let tilgængelig fri bevægelsesfunktion, men som stadig holder en tør og varm i kulden.
Jakken er desuden foret med lette dun og har en isoleret hætte med justerbare manchetter, som hjælper med at holde varmen inde.
En af fordelene ved disse modeller er at den er udstyret med nogle ret store og let tilgængelige lommer, hvilket gør det nemt at få fat i sine ting selv med vanter og skibriller på :-) Yderligere har den et indbygget snefang i livet, samt den lille smarte lomme på ærmet til opbevaring til liftkortet.
—————-
Mere info:
**Klassisk pasform**
- En flatterende og skræddersyet snit inspireret af sports ski-stilen.
**20.000/15.000 Vandtæt/Åndbar membran** Holder dig tør og komfortabel i kraftig sne eller regn.
**Isolering 160g/100g**
Varmeisolerende materiale i kroppen og lettere i ærmerne sikrer komfort selv i meget kolde til ekstremt kolde temperaturer.
**Kritisk tapede sømme**
Hovedsømmen er tætnet for at blokere regn, sne og vind.
**PFC-fri vandafvisende belægning**
Inkluderer en holdbar vandafvisende (DWR) belægning, der afviser let sne og regn uden brug af giftige fluorcarbon-baserede kemikalier.
!
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 27.1.2026 kl. 15:03 ・ Annonce-ID: 18117526