Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Disse to Laguiole Bougna-knive af kunstneren *K. Romain* er rene eksempler på fransk håndværk fra slutningen af 1990'erne. Fremstillet i *1998*, er de forblevet **ubrugt og i nytilstand**, omhyggeligt bevaret gennem tiden. Hvert kniv afspejler Bougna-traditionen med elegante linjer, præcis balance og raffineret detaljeringsniveau karakteristisk for Romains værk. Materialerne, finishen og den klassiske Laguiole-siluet legemliggør ægthed og arv, hvilket gør dette par ikke kun til funktionelle redskaber men også til samlergenstande for kendere af fine europæiske knive.
Disse er en ideel samling for dem, der søger køkkenknive, der har en historie at fortælle.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.