Billedgalleri
Originale 18" Skoda alufælge og præmium kvalitets vinterdæk - nærmest som nye.
Til salg
5.600 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Type: Dæk med fælge
Dæktype: Vinterdæk
Dækbredde (mm): 225
Fælgstørrelse (tommer): 18
Profil (%): 45
Centerhul diameter (mm): 57.1
Boltmønster: 5x112
Det er vinter, koldt og vi har haft de første omgange med sne. Hvis du ønsker at give bilen et kosmetisk løft eller stadig mangler et sæt lovlige vinterhjul er her muligheden:
4 stk. originale Skoda Octavia 18” Perseus alufælge i blank sølv. De er 5x112 med målene 7,5x18, ET48 og centerhul 57,1. Pæne fælge i eksklusivt design.
Brugte fælge, men de er i virkelig god stand og kun den ene fælg har en lille skade (se billede).
Der sidder præmium kvalitets vinterdæk på dem: Michelin Pilot Alpine 5 med målene 225/40/18. Der er rigtig fint med mønster tilbage: to hjul med ca. 6 mm og to hjul med ca. 7 mm mønster. (Nye dæk har 8-9 mm) Dækkene er produceret i slutningen af 2021.
De kommer oprindeligt fra en Skoda Octavia, men passer blandt andet på Seat/Cupra Leon, VW Golf og Audi A3. Der sidder Skoda navkapsler på dem lige nu, men man kan skifte navkapslerne til nogle med andet logo, hvis man vil det.
Grundigt rengjorte og klar til montering.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 23.1.2026 kl. 19:32 ・ Annonce-ID: 17991922