Billedgalleri
(1/3)
Karolines desserter af Karolines Køkken (Bog)
Til salg60 kr.
Beskrivelse
Klik på knappen " Gå til varen " for at se den i vores webshop: www.orderly.shop
Sprog: Dansk
Antal sider: 122
Forlag: Snabel Press
Udgivelsesår: 2013
Titel: Karolines desserter
Forfatter: Karolines Køkken
Genre: Kogebog
Sammendrag: Opskrifter og inspiration til diverse desserter, herunder mousser, flødeostekager og internationale klassikere som tiramisu og panna cotta.
Type: Hardcover
I 'Desserter' finder du masser af input til det søde liv: Fromager, isdessert, søde og syrlige supper, lagkager, chokoladekager, frugter i bagte, marinerede og grillede udgaver og flødeoste kager i forskellige fortolkninger. Hertil kommer mousser, trifl er, nordisk inspirerede desserter med hyldebær og rabarber og internationale klassikere som panna cotta, tiramisu, crème brûlée og marengskagen, pavlova. Skal der være fest, så lad der være fest!
Vi sender din bogordre til hele landet for 49 kr. Leveringstiden er 1-3 hverdage.
Du kan også gratis hente bøgerne efter køb online på vores lager på Industrivej 10 i Slangerup.
Er du i tvivl om en bog stadig er til salg? Klik på knappen "Gå til varen" for at se den i vores webshop. Kan du se bogen der, er den stadig til salg.
Orderly er en ny måde at købe brugte bøger på. Vi har alle vores sælgeres krimier, børnebøger, tegneserier, skønlitteratur og meget andet på vores centrale lager. Derfor kan du være helt sikker på at få dine køb - og du kan samle flere bøger på tværs af sælgere og kun betale én gang fragt.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 17474358 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 5.5.2026 kl. 05:25 |