Billedgalleri
(1/4)
Ukendt kunstner - Figurini anni 50 /60
Til salg1.192 kr.
Beskrivelse
To haute couture figurer fra 1950’erne/60’erne af en ukendt designer, blandingsmedier på tung rosaspina-papir, 50 × 35 cm, oprindelse Frankrig, original, i god stand. Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Bis af high fashion-figurer, der stammer fra 1950'erne/60'erne, lavet af en anonym designer. De stammer fra Frankrig og er udført med blandet teknik på højkvalitets rosaspina-lignende papir. I gode stand, som vist på billederne, med noter og stofprøver inklusive nåle eller spidser (vær forsigtig med ikke at stikke dig). Der sikres fremragende emballage og assistance indtil levering.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af eksperter, der vurderer og verificerer genstande,
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 16793043 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 12.12.2025 kl. 05:28 |