Billedgalleri
Lauren Kate – Fallen: De sorte skygger – helt ny og uåbnet
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 13 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Helt ny - uåbnet/med prismærke
Fallen: De sorte skygger er første bind i Fallen, skrevet af Lauren Kate. Romanen er en romantisk fantasyfortælling for unge og unge voksne med overnaturlige og gotiske elementer.
Historien følger pigen Luce, der sendes på en streng kostskole, hvor hun møder den gådefulde Daniel. Hun føler sig uforklarligt draget af ham, samtidig med at mørke skygger synes at forfølge hende. Gradvis afdækkes en fortælling om faldne engle, forbudt kærlighed og gentagende skæbner, der strækker sig over århundreder.
Bogen kombinerer romantik, mystik og spænding og kredser om temaer som skæbne, skyld, kærlighedens pris og kampen mellem lys og mørke. De sorte skygger markerede starten på en international bestseller-serie og appellerer især til læsere af stemningsfuld fantasy med stærke følelsesmæssige konflikter.
Bogen er stadig i original plastik og har aldrig været åbnet.
Detaljer:
• Uåbnet / som ny
• Tellerup
• ISBN: 978-87-588-0940-3
• Perfekt som gave eller til samlere
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 13.1.2026 kl. 15:16 ・ Annonce-ID: 15929906





