Billedgalleri
(1/5)
Rolex Submariner Date 41, Sort, Stål, Oyster
Til salg94.900 kr.
Beskrivelse
Mærke: Rolex
Model: Submariner Date
År: 2021
Stand: Let brugt
Skive: Sort
Diameter: 41
Materiale: Stål
Rem/Lænke: Oyster, Stål
Kasse / Boks: Ja
Certifikat / papirer: Ja
Reference: 126610LN
Lagerstatus: På lager i dag hos UrHandleren!
Internt varenummer: 31420
Om Uret
Rolex Submariner Date ref. 126610LN er indbegrebet af et moderne dykkerur – et ikon, hvor funktionalitet og design mødes i perfekt harmoni. Modellen har en 41 mm kasse i rustfrit stål med sort keramisk krans og en matchende sort skive, der giver et klassisk og tidløst udtryk.
Datovisningen kl. 3 forstørres af den ikoniske cyclops-linse, mens Chromalight-belægningen på visere og timemarkeringer sikrer fremragende læsbarhed under alle forhold. Indvendigt arbejder kaliber 3235 – et automatisk værk med ca. 70 timers gangreserve og certificeret som Superlative Chronometer for maksimal præcision og pålidelighed.
Monteret på en solid oysterlænke med Glidelock-spænde, der tillader nem justering, er Submariner Date 126610LN både robust, komfortabel og uundgåeligt et af de mest eftertragtede Rolex-modeller nogensinde.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Mere information
- Stand
- Brugt - men i god stand
- Mærke
- Rolex
- Køn
- Unisex
Lokation
| Annonce-ID | 15629625 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 4.11.2025 kl. 16:47 |