Billedgalleri
(1/4)
Dior, Valentino & Estée Lauder - Pochet et du Courval, Veronique Monod, Hervé...
Til salg1.118 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Dette enestående konvolut indeholder en højtstående samling af designerparfumer fra mærkerne Dior, Valentino og Estée Lauder, og dokumenterer dufthistorien fra slutningen af 1960'erne til de tidlige 2000'ere.
I centrum af samlingen står et eksklusivt sæt fra mærket Dior med kvalitetsflakoner og miniaturer fra 1980'erne til 2000'erne. Et særligt højdepunkt er tre flasker af den legendariske duft Poison fra 1985 i det ikoniske røde design. Herunder er en 50 ml flaske cirka halvt fuld samt to 15 ml småflasker, hvoraf den ene indeholder duftrester, og den anden er tom. Samlingen suppleres af seks miniaturer, herunder Miss Dior i en original samlerboks på 75 ml med glasstopper, ca. en tredjedel fyldt, J’adore Dior 5 på 75 ml næsten fuld, Diorissimo 10 ml fuld, Tendre Poison 5 ml næsten fuld, Dior Addict fuld, og en meget lille Miss
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 15053656 |
---|---|
Sidst redigeret | 18.10.2025 kl. 06:34 |