Billedgalleri
(1/4)
Maurice Lacroix - AI1106-SS002-150-1 - Kvinder -
Til salg8.195 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
The Maurice Lacroix AIKON Ladies Watch er en betagende blanding af schweizisk håndværk og samtidsdesign. Med inspiration fra 90'ernes Calypso-kollektion er dette stykke en tidløs og ikonisk tilføjelse til enhver garderobe. Dets raffinerede udseende og kvalitetsfunktioner gør det til den ideelle følgesvend for dem, der værdsætter diskret elegance.
Udført med en 35 mm rustfri stålkasse og en børstet finish udstråler uret elegance. Bezel'en viser det karakteristiske seks 'kløer'-design, der indrammer en smuk sol-bruset hvid urskive prydet med 56 diamanter. Rhodiumbelagte visere og timeinddelere, sammen med hvid super-luminova, sikrer fremragende læsbarhed under alle lysforhold.
Drevet af en præcis kvartsbevægelse er dette ur vandafvisende op til 10 ATM, hvilket gør det pålideligt til daglig brug. Dato funktionen kl. 3 tilføjer
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 14861230 |
---|---|
Sidst redigeret | 12.10.2025 kl. 07:19 |