Billedgalleri
(1/4)
Stefano Benetti (1974) - Tokyo, 7H067
Til salg2.235 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
rul ned for engelsk tekst
25.04.2023 – 01.05.2023.
Syv dage i Tokyo: en kort og begrænset tid til at forsøge at indfange sjælen i verdens største metropol. Et brus af mennesker, farver, lys og dufte, der overvælder den fremmede, "Gaijin", der vandrer fortumlet gennem de mest berømte kvarterer som Shinjuku og Shibuya, såvel som de mindre kendte.
Billedet er med i fotomagasinet "7Heaven", udgivet i 2023 af studiofaganel, som fortæller en personlig rejse gennem Japans hovedstad og afslører dens modsætninger og den lethed, som dens indbyggere oplever og næsten praler med. En udforskning af ekstrem, systemisk orden og de til tider komiske og bizarre manifestationer af oprør og intolerance over for regler.
Billedstørrelse 40x60 cm
Arkstørrelse 40,2x60,2 cm
Pigmenttryk på Hahnemuhule fotoglanspapir 260
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 14858683 |
---|---|
Sidst redigeret | 12.10.2025 kl. 06:42 |