Billedgalleri
Kabler, Nordost, Vishnu. Spar 5905kr ifht nypris.
Til salg
2.795 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Som ny - ingen synlige brugsspor
Mærke: Bowers & Wilkins
Velholdt Nordost Vishnu strømkabel på 2,25 meter (ekstra længde ift. standarden på 2 meter).Kablet er et suverænt match til signalkilder som CD-afspiller, DAC eller streamer. Jeg har haft det i mange år og passet rigtig godt på det – det står 98% som nyt og er i meget flot stand.Kablet er professionelt opgraderet af en tidligere Nordost-ansat med de eksklusive japanske stik Oyaide C-037 og P-037e (nypris over 2.000 kr. hos Audiocompaniet).Samlet nyprisværdi (kabel + stik): ca. 8.700 kr.Min pris: 3300 kr.
Dette kabel adskiller sig markant fra fabriksudgaven på to punkter, som giver en stor merværdi:
1. Eksklusive Oyaide stik (Værdi: 2.000+ kr.): Kablet er opgraderet og monteret med de japanske kvalitetsstik Oyaide C-037 og Oyaide P-037e.
De åbner op for et helt andet detaljeniveau og en kulsort baggrund end standardstikkene.
2. Professionelt modificeret: Arbejdet er udført i absolut topkvalitet af en tidligere ansat hos Nordost.
3. Ekstra længde: Kablet måler 2,25 meter i stedet for standarden på 2 meter, hvilket giver dig en rigtig god fleksibilitet bag dit hifi-møbel.
Økonomien i det.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Annoncens metadata
Sidst redigeret: 20.9.2026 kl. 14:51 ・ Annonce-ID: 1483978
