Billedgalleri
generic trigger sm50 (65ccm) + penge prøver at bytte til en derbi senda
Til salg
1 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Generic Trigger (65cc) + penge mod Derbi Senda 30-knallert
Jeg er interesseret i at bytte min Flotter Generic Trigger sm50 65cc cylender med en Derbi Senda 30-knallert, der er lovlig og i god stand. Jeg er åben for at bytte + penge afhængigt af standen på Derbi'en.
Om min Generic Trigger:
!! DEN LARMER FOR MEGET END DEN MÅ MEN DET ER BARE PÅGRUND AF POTTEN OG LYDDÆMPER ER NOK UTET SÅ NY PAKNING ER IKKE SIKKER!!!!
Motorstørrelse: 65cc
Lovlig: Knallerten er lovligt registreret og kommer med nummerplade og registrering.
CDI: Den har en ubegrænset CDI, hvilket giver mulighed for at køre uden de elektroniske begrænsninger, og jeg medsender denne i handlen.
Udstødning: Den er udstyret med en Stage 6 sportudstødning, som giver et markant bedre lyd- og performanceoutput end standardudstødningen.
Begrænsning: Knallerten kører med en begrænsning på ca. 34-37 km/t. Jeg har haft den kørende uden større problemer og har fulgt lovgivningen.
Ekstra dele: Jeg giver et ekstra udstødningssæt med, så du har mulighed for at skifte, hvis det ønskes.
Skader / Mangler:
Bageste skjolde: Der er nogle mindre skader på de bageste skjolde, som kræver udskiftning eller reparation. Det er ikke noget, der påvirker kørslen, men det vil være nødvendigt for at få knallerten til at se helt pæn ud.
Bremsehåndtag: Jeg har installeret et nyt bremsehåndtag, men det er midlertidigt fastgjort med zip ties, da det endnu ikke er blevet permanent installeret.
Choker: Knallerten har en auto-choker, som jeg vil medfølge i handlen. Dog er der en manuel choker installeret på nuværende tidspunkt, som skal udskiftes for at få den automatiske choker på plads.
Hvad jeg leder efter:
Jeg er på udkig efter en Derbi Senda 30-knallert, der er lovlig og gerne i god stand. Hvis din Senda er i en god mekanisk stand og (ikke nødvendigvis nummerplade ) men registrering, er den meget interessant for mig. Jeg er åben for at bytte og kan give penge med afhængig af, hvad knallerten tilbyder i forhold til min.
Jeg søger primært en knallert, der er lovlig, kører stabilt og er i køreklar stand. Hvis du har en, som du vil bytte, eller hvis du har forslag til en fair handel, så send mig gerne en privat besked (PB), og vi kan tage en snak om detaljerne.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 26.9.2025 kl. 10:26 ・ Annonce-ID: 14368769