Billedgalleri
Zwilling Pro 20 cm
Til salg
Fragt fra 39,99 kr. + Tryg betaling 19 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Fiks færdig er DBA's nye betalings- og fragttjeneste. Efter levering har du 24 timer til at kontrollere varen, før pengene udbetales til sælgeren.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - men i god stand
Fin kokkekniv fra Zwilling, der fungerer godt som den primære arbejdshest i køkkenet. Zwilling er kendt for at lave seriefremstillede knive i høj kvalitet, og pro-serien er ingen undtagelse. Her er tale om stål under 60 HRC, så du får en kniv, der ikke "chipser" eller brækker i æggen så let, som mere skrøbelige, hårde knive, hvilket også gør dem lettere at slibe op eller holde skarpe på et strygestål.
Håndtaget er i den større ende så en rigtig god kniv til dem i husholdningen med lidt større hænder.
Jeg har haft den i et par år, men griber som regel ud efter noget andet i knivblokken, så derfor bliver den ikke brugt meget. Den har dog et par overfaldiske skrammer, blandt andet fra magneten. Det er ikke noget, der påvirker æggen, håndtaget eller spidsen, som alt sammen er helt intakt og i fin stand.
Kan ses og afhentes i Aarhus C eller sendes, hvis køber vil betale fragt.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 15.9.2025 kl. 18:58 ・ Annonce-ID: 14064534