Billedgalleri
(1/4)
Klassisk damaskestof. San Leucio guld. - Tekstil - 150 cm - 600 cm
Til salg1.490 kr.
Beskrivelse
Klik på den blå "gå til varen" knap, for at købe eller byde på denne vare. Den samlede pris vil blive vist inden du afgiver dit bud.
Elegant og raffineret kraftigt damasksatinstof fra den bedste San Leucio-produktion i en bomuldsblanding i champagnefarve med flerfarvede blomsterdekorationer fra "fleurs de Versaille"-serien spredt i dobbelt skud, fint og groft i relief, afsluttet med guldtråd for en pragtfuld tredimensionel effekt.
Ideel til prestigefyldte klassiske omgivelser, giver dens blødhed og lysstyrke en fin kontrastnote til rummene.
Det sendes med sporingskode.
Om Catawiki
Catawiki er en hollandsk-baseret online auktionsplatform, der blev grundlagt i 2008. Vi er kendt for at specialisere os i auktioner af sjældne og usædvanlige varer. Hos Catawiki har vi et specialiseret team af eksperter, der vurderer og verificerer genstande, inden de bliver sat til auktion, for at sikre ægthed og kvalitet.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 13968277 |
---|---|
Sidst redigeret | 14.9.2025 kl. 06:05 |