
Billedgalleri
Scanspeak DIY
Til salg
6.500 kr.
Varebeskrivelse
Stand: Brugt - med synlige brugsspor
Et sæt fine DIY højttalere haves i overskud. Bemærk de sælges uden delefilter, men er klar til enten aktiv, eller passiv filter.
Alle enheder er fra Scanspeak og de 4 basser er ny indkøbt her i 2025 og mellemtone/diskant er ældre enheder fra hylden.
1stk Scanspeak 18M/8631T00(sidder i ca.20l lukket)
1stk Scanspeak d2604/832002 LE(OEM udgave med titaniums spole)
2stk Scanspeak 18W/8531G00(sidder i ca 70l bassreflex)
Så bygget og bestykket til 3vejs.
Kabinetterne er lavet af flere lag sammelimet finerplader og yderst holdbart bygget. Beklædt med mintgrøn læder og yderst træ(top-bund-front) er i 20mm ren Bambus.
Porten er Jantzen 70mm. Der medfølger ekstra mellemstykke således der kan eksperimenteres med anden tuning.
Speakon stik og Audioquest indre kabling.(Speakon stik til kabel medfølger)
Kraftige outriggers lavet i 10mm stål med m8 montering til afkobling. Der medfølger pæne spikes da de monterede hjul kun sidder der af praktiske årsager.
Front bafflen kan skiftes og åbner for andre konstallationer.
Den brede front give enhederne virkelig gode betingelser for let deling(1-2.orden) og måler virkelig flot!
Det er hjemmebygget, men pænt lavet.
Prisen er fast og der ønskes ikke noget i bytte.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 7.9.2025 kl. 09:02 ・ Annonce-ID: 13780069