Billedgalleri
Venteliste til Cavapoo hvalpe - klar til deres hjem i juli måned 🐶✨
Til salg
26.000 kr.
Varebeskrivelse
Alder: 8 uger
🐾 SKRIV DIG PÅ VENTELISTEN TIL EN HVALP TIL SOMMER 🐾
📱 Send en SMS for mere info: 2699 8833
Maggie er drægtig med 7-8 smukke og sunde hvalpe. Vi har lige hørt hjertelyd og set de kære små på scanning. Maggie er sat til at nedkomme ca. 22. maj, hvalpene er klar til deres hjem ca. fra d. 18. juli.
Jeg har et lille, kærligt stueopdræt med fokus på sunde, trygge og velsocialiserede hvalpe. Hvalpene fødes i deres hvalpekasse, hvor de bor sammen med deres mor og er hos os i 8 uger, indtil de er klar til at flytte til deres hjem.
OM FORÆLDRENE ❤️
Mor: Maggie, min vidunderlige Cavapoo på 3 år, bor sammen med os og sin mor Stella og Maggies datter fra 1. kuld; Billie. Jeg har selv taget imod Maggie, da hun blev født for 3 år siden, så hun har altid boet hos mig og min familie sammen med sin mor. Maggie er Cavapoo F1B - hendes mor er Cavapoo F1 og far ren mørkerødbrun puddel. Maggie er den mest kærlige hund, som elsker at blive nusset og kælet for og som elsker at være mor. Dette er hendes 2. kuld.
Far: Maggie er insemineret hos Canicold i Glumsø med faderen Loui, som er Cavapoo F1 (mor er Cavalier King Charles Spaniel - far er Dværgpuddel). Loui er 2 år gammel og har alle papirerne i orden efter nye regler fra 2025 - dvs. at han er sundhedstestet for alle relevante sygdomme (Patella Luxation, PRA, hofteledsdysplasi samt hjertescannet og hjernescannet med resultat 0). Loui er den kærligste og skønneste Cavapoo med et roligt sind og de skønneste store brune øjne. ❤️ Loui er valgt med stor omhu, for han skulle være netop rolig og kærlig og have alle papirer i orden og så skulle han have en dejlig farve og pels og ikke være for høj. Så hvalpene vil komme til at veje ca. 7 - 7,5 kg og være ca. 35-37 cm høje.
HVALPENE VOKSER OP I KÆRLIGHED 🏡❤️
Hos os bliver hvalpene en naturlig del af familien:
De bor sammen med os og vores børn i flere aldre (fra 13-25 år) og sammen med vores andre hunde, kanin og kat.
De oplever masser af dagligdags lyde (støvsuger, opvaskemaskine, radio), køreture, ture ud i naturen, møder heste og køer og får masser af indtryk – alt sammen så de bliver trygge, nysgerrige og sociale hunde.
De er næsten stuerene (ca. 90%), når de flytter hjemmefra.
Jeg har haft mit stueopdræt i 5 år og lægger stor vægt på, at hvalpene får masser af kærlighed, tryghed, kram og kys. Jeg går hjemme hos dem i deres 8 ugers hvalpetid - og også imens de ligger i Maggies mave. Det er vigtigt, at mor-hunden for masser af ro og omsorg imens hun er drægtig - vigtigt for hende, men også for de små hvalpe, som påvirkes af hendes velbefindende og ro specielt de sidste 4 uger af hendes drægtighed. Vi undgår stress, gæster og andre hunde i de uger. Jeg er en registreret, seriøs og en erfaren opdrætter med alle nødvendige tilladelser og kun positive anmeldelser fra tidligere hvalpekøbere. Og så elsker jeg hunde.
Når du køber en hvalp af mig får du:
✔️ En hvalp, der bliver kysset og krammet den tid den er her
✔️En hvalp, der er sundhedstjekket af dyrlæge (flere gange under dens opvækst)
✔️ Chipmærkning og registrering i Dansk Hunderegister
✔️ Første vaccine (næste vaccine foretages, når hvalpen er ca. 12 uger)
✔️ En tryg, velsocialiseret familiehund med den bedste start på livet
✔️ Hvalpens egen sundhedsbog
✔️ Mad til den første tid
✔️ Legetøj og tæppe med duft af mor og søskende
✔️ Flere besøg hos os og hvalpene (vi aftaler, hvad der passer Jer)
✔️ Rådgivning og hjælp til diverse
Følg Maggies hvalpe på Instagram: 📸stellashvalpe_cavapoo
Se billeder og videoer af tidligere kuld og følg dette kuld på: stellashvalpe_cavapoo
Vil du høre mere eller reservere en hvalp, så er du velkommen til at kontakte mig på 2699 8833. Der er plads på ventelisten...lidt endnu.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 24.4.2026 kl. 16:10 ・ Annonce-ID: 13548848