Billedgalleri
(1/10)
MARGOT I HJØRNESOFA 260×185
Til salg10.900 kr.
Beskrivelse
HJØRNESOFA MARGOT I 260×185
MARGOT I-hjørnesofaen kombinerer stil og funktionalitet med sin elegante quiltede overflade og moderne design. Med konturerede sæder og justerbare nakkestøtter, ligesom møblerne i ROYALS-kollektionen, tilbyder denne sofa god komfort, der gør den perfekt til afslapning.
Fordele ved møblet:
Sovefunktion: Forvandl hurtigt sofaen til en behagelig seng.
Opbevaringsboks: Den integrerede opbevaringsboks, lavet af lamineret plade, giver dig ekstra plads til sengetøj eller andre småting.
Dekorative detaljer: De æstetisk tiltalende syninger og quiltning er udført med stor omhu for at sikre, at sofaen ikke kun er funktionel, men også smuk.
Justerbare nakkestøtter: De justerbare nakkestøtter, inklusiv en fast hjørnehovedstøtte, giver dig mulighed for at tilpasse sofaen til den mest behagelige position for dig.
Udførelse:
MARGOT I-hjørnesofaen er konstrueret med fokus på holdbarhed og kvalitet. Alle dele er besat med tykke syninger, der både pynter og styrker stofforbindelserne. Sæderne er bygget på bølgede fjedre og højelastisk skum (en kombination af T35- og HR-skum af høj kvalitet), hvilket sikrer en moderat blød, men robust siddeoplevelse. Rammerne er lavet af træ og møbelplade, hvilket gør sofaen solid og stabil.
Sæde og ryglæn 10-12 cm , T35 Skum: Dette skum er kendt for sin faste støtte og holdbarhed. Det tilbyder en god balance mellem komfort og støtte, hvilket gør det ideelt til møbler, der kræver en tæt og stabil overflade. T35 skum er ofte brugt i sofaer og madrasser, hvor holdbarhed og langvarig brug er vigtige faktorer.
HR Skum (Høj Resiliens Skum): HR skum er kendt for sin fremragende elastik og åndbarhed. Det giver en højere komfort og tilpasser sig kroppens form, hvilket reducerer trykpunkter. Dette skum er ofte anvendt i kvalitetsmøbler og madrasprodukter, da det kombinerer både blødhed og støtte. HR skum er ideelt til dem, der søger en mere luksuriøs og komfortabel sidde- eller liggeoplevelse.
Kombinationen af T35 og HR skum skaber et produkt, der giver både stabilitet og komfort, hvilket gør det perfekt til dem, der ønsker det bedste fra begge verdener i deres møbler eller madrasser.
Dette er en virkelig gennemprøvet materialekombination, der er blevet perfektioneret i denne model i flere år og sikrer god komfort og funktionalitet uden at ændre form og facon i mange år.
Se også "MARGOT I HJØRNESOFA 260×185" i Ægte Læder , klik her
POLSTERSTOF:
>>>MOLLY - se kort film<<<
>>>LETTO - se kort film<<<
>>>NEVE - se kort film<<<
>>> ARAGON - se kort film<<<
>>>GEMMA - se kort film<<<
>>>RETRO BLISS - se kort film<<<
>>>STORM - se kort film<<<
>>>TERRA - se kort film<<<
>>>PRIMO - se kort film <<<
>>>LUKKA - se kort film<<<
>>>VEGA - se kort film<<<
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
| Annonce-ID | 11552545 |
|---|---|
| Sidst redigeret | 2.12.2025 kl. 07:02 |