Billedgalleri
Elfenbenskysten Udebanetrøje 2022/23 – XL
Til salg
Fragt fra 29,99 kr. + Tryg betaling 20 kr.
Tryg handel med Fiks færdig
Efter leveringen har du 24 timer til at kontrollere produktet. Hvis der er noget galt med produktet, får du dine penge tilbage
Varebeskrivelse
Stand: Helt ny - uåbnet/med prismærke
Størrelse: XL
Særdeles flot og sjælden Elfenbenskysten udebanetrøje fra sæsonen 2022/23 – i størrelse XL og helt ny med tags. Dette er den officielle Puma Player Issue-version med ULTRAWEAVE og dryCELL teknologi, som sikrer optimal komfort og ydeevne.
Denne trøje blev brugt af det stærke Elfenbenskysten-landshold i kvalifikationen til Africa Cup of Nations og under venskabskampe i 2022 og 2023. Spillere som Franck Kessié, Sébastien Haller, Wilfried Zaha og Serge Aurier bar netop denne trøje i perioden.
Designet er karakteristisk for PUMAs kontroversielle 2022-udebanetrøjer, hvor landets initialer (CIV) er centreret i en stor skjoldgrafik på fronten. Hvid base med orange og grønne detaljer – Elfenbenskystens nationalfarver.
Stand:
• Helt ny og ubrugt med tags
• Størrelse: XL
• Producent: Puma
• Model: Player Issue (ULTRAWEAVE + dryCELL)
• År: 2022/2023
📦 Kan sendes inden for 24 timer
🏡 Eller afhentes på Vesterbro i København
🤩 Rabat ved køb af flere trøjer
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 14.10.2025 kl. 23:01 ・ Annonce-ID: 11084351