Billedgalleri
(1/6)
Redskabsskur Redskabsrum Haveskur m/ovenlys, 2,04x2,45x2,26m, 5,0m², Antracit
Til salg9.364 kr.
Beskrivelse
Redskabsskur Redskabsrum Haveskur m/ovenlys, 2,04x, Redskabsskur Redskabsrum Haveskur m/ovenlys, 2,04x2,45x2,26m, 5,0m², Antracit Produktspecifikationer:
Bredde: 2,04 m.
Længde: 2,45 m.
Højde: 2,26 m.
Dør: 0,79x1,87 m.
Materiale: Galvaniseret stål
Vandtæt: 100% vandtæt
Ydre mål: 1,90x2,33 m.
Loftpanel tykkelse: 0,30 mm.
Sidepanel tykkelse: 0,30 mm.
Farve: Antracit
Udvendige mål ved jorden: 1,9x2,33 m
Grundareal 5 m²
Døråbning, bredde: 0,79 cm
Døråbning, højde: 187 cm
Væg- og tagpladetykkelse: 0,3 mm
Ovenlys kan åbnes for bedre udluftning
Fladt tag med fire afløb og nedløbsrør
Hængslet dør med lav indgang og lås
Komplet forankringssæt og afstivere inkluderet
Metalfundament medfølger
NB! Du kan bestille et udhæng separat
Et moderne redskabsskur kan hjælpe dig med at holde styr på haveredskaberne og alt det andet, så det står pænt og samlet et sted. ProShed® redskabsskur med ovenlys på alle fire sider vil se flot ud de fleste steder og gøre en kæmpe forskel, når du vil opbevare og holde styr på dine redskaber, værktøj og de andre haveting. Ovenlysvinduet kan åbnes for at sikre en behagelig luftgennemstrømning, og de 2 mm polykarbonat-paneler lader lyset komme ind i løbet af dagen, så du nemt kan finde det, du skal bruge. Skuret har et elegant og moderne design og vil holde i lang tid, uden at du behøver bruge tid og kræfter på at vedligeholde det. Dette ProShed® redskabsskur har en hængslet dør med lav indgang, som giver nem adgang. Døren kan aflåses med den indbyggede lås. Det flade tag har en tagrende med fire afløb og nedløbsrør, så vandet ikke samler sig på toppen af skuret. Skurets metalfundament gør det nemt at lægge et gulv.
Dancover Xpert tip Vi anbefaler, at du placerer dit ProShed® redskabsskur på et fast, plant underlag som cement, brosten, fliser, træ osv. Men hvis du ønsker at placere dit redskabsskur direkte på græs eller jord, anbefaler vi, at du lægger en presenning eller lignende membran nederst, stiller redskabsskuret ovenpå og til sidst monterer et gulv inde i skuret. Denne løsning giver bedre isolering og minimerer kondens. Vi anbefaler en gulvløsning fra Dancover med skridsikker overflade og indbygget vandafledning. Dette solide og slidstærke gulv er perfekt til dit ProShed® redskabsskur.
Bemærk: Knappen til at vise den fulde beskrivelse har kun en visuel effekt.
Lokation
Annonce-ID | 10752813 |
---|---|
Sidst redigeret | 5.6.2025 kl. 11:06 |