Gå til annoncen

Du er her

Båd/Både/Bella
Ottekant med et udråbstegn

Denne annonce er ikke længere tilgængelig

Varen er blevet solgt eller taget af markedet af sælgeren.

Se andre Bella

Billedgalleri

(1/8)
Inaktiv

Bella 571 Cabin

Bella 571 C med Evinrude 90 Hk ETEC .

Modelår

1998

Længde

19 fod

Motortype

Udenbords

Sæder

4

Pris

150.000 kr.

Ottekant med et udråbstegn

Denne annonce er ikke længere tilgængelig

Sælgeren kan ikke kontaktes angående dette køretøj.

Beskrivelse

Opdateret pris, så må køber selv klare arbejdet med bundmaling mm.

Super stabil og velsejlende Bella båd. Rigtig fin med centerkabine der giver rigeligt plads til at fiske både foran og bagved kabinen. Nyserviceret motor der har fået ny impeller, anode og tændrør, ligesom filteret og slange fra filter til motor er nyt. Båden har en 60 liter fast tank med tankmåler i cockpit. under en låge i forreste dæk har jeg typisk en 20 liters dunk liggende. ved service af motor i april i år fik jeg monteret skillerelæ som giver mulighed for at lade ekkolod og navigator være tændt under hele fisketuren, uden at skulle være bekymret for om motoren har strøm nok til at kunne starte igen. Traileren er fra 2023 og har kun været i vand 4 gange, da båden lå fast ved en bro i genner bugt. båden er rigtig let at stige ombord i, da den har ekstra ræling foran til formålet. Der er mange rum i kabinen, og et aflåseligt rum foran på båden. båden sælges kun på grund af manglende tid. låsen til bagdøren er defekt, så den kan kun låses indefra. Det burde snildt kunne løses ved at montere en ny. den skal bundbehandles eller renses i bunden alt efter hvad man vil, om det er trailerbåd eller ved bro.

Specifikationer

Stand
Brugt
Mærke
Bella
Model
571 Cabin
Modelår
1998
Type
Cabincruiser
Drivmiddel
Benzin
Motor inkluderet
Ja
Motorstørrelse
90.0 hk
Motorfabrikant
Evinrude
Motortype
Udenbords
Skrogmateriale
Glasfiber
Længde i fod
19 fod
Siddepladser
4
Sovepladser
2
Farve
Hvid
Båden ligger i
Danmark

Udstyr

Evinrude 90 Hk ETEC fra 2016

Trailer - Variant Ocean 1350 kg fra 2023

Bennet hydrauliske trimflaps

Raymarine Dragonfly-5 navigator

Garmin Echomap 72 - navigator + ekkolod

fendere, anker og tov.

2 stk Cannon downrigger, plus lidt grej og ekstra wire.


Placering

6630 Rødding
Informationscirkel
For at se kortet skal du først acceptere markedsføringscookies. Det kan være nødvendigt at genindlæse siden efterfølgende.

Annonceinformation

Annonce-ID

10737123

Opdateret

23. jun. 2025, 10.31

Anmeld annonce

Annoncen kan være mangelfuld. Fuldstændige salgsinformationer og oplysninger iht. oplysningspligten kan fås direkte fra sælger.

Bella
Cabincruiser