Billedgalleri
Kammervakuumpakker Sousvidetools Ivide
Varebeskrivelse
Kammervakuumpakker Sousvidetools Ivide, Rigtig god kvalitets Kammervakuumpakker, som kun er brugt til mellem 25-30 pakninger i alt. Den er i meget god og flot stand jævnfør billederne. Næsten så god som ny. Jeg er typen, som passer rigtig godt på mine ting. Fra røg- og dyrefrit hjem.
Udvendige mål (DxBxH): 41,50 x 39,50 x 27 cm
Indvendige mål (DxBxH): 33 x 30,50 x 10 cm
Anbefalet antal pakninger lige efter hinanden: max. 20-21 stk. og herefter 1 times pause før anvendelse igen.
Med en kammervakuumpakker kan man vakuumpakke alt lige fra supper, saucer, marinerede produkter, iscremer, gryderetter, kød, brød, ost - alt!
Den har en stærk professionel vakuumpumpe som har kapacitet på 70 liter/min. og en svejsebar som dobbeltsvejser, hvilket sikre mod lækage.
Denne kammer vakuumpakker har desuden en sylte og marinade-funktion. Hvis stegen som eksempelvis lammekølle eller lignende er for stort til kammeret, kan man vakuumpakke dem med posen ude af kammeret, ved at anvende riflede poser. Pakker man ud af kammeret, må der ikke være væske i posen.
Nærmere info findes i linket nedenfor:
https://www.sousvide.dk/produkter/34-vakuumpakkere/230-sousvidetoolsreg-ividereg-kammer-vakuumpakker-/
Kvittering haves, men er ikke længere under garanti. Kun interesseret i ren handel. Sender ikke.
Søgeord: Kammervakuumpakker, kammer, vakuumpakker, sousvide.
Brugerprofil
Du skal være logget ind for at se brugerprofiler og sende beskeder.
Log indAnnoncens metadata
Sidst redigeret: 24.1.2025 kl. 11:20 ・ Annonce-ID: 1050069