BEMÆRK: Denne annonce er inaktiv. Grunden kan være, at sælger er igang med et salg af varen.
  • Indrykket: 18. april kl. 22.02

Nissan Serena 2,0 SGX

Mærke og model Nissan Serena 2,0 SGX kassevogn Tilbehør Alarm, Centrallås
Brændstof Benzin Træk Træk
Døre 4-dørs Styring Servostyring
Årgang 1994 Andet Startspærre
Antal km 226.000 Alufælge 15"
Farve Bordeaux Moms momsfri

125HK I pæn stand alderen taget i betragtning, har ridser her og der og en bule i bagklappen. kosmetisk rust i 3 skærmkasser. Der er lavet meget rust inden for de sidste 4 år, bla. nye paneler, travers i højre side, begge inderskærme foran osv. næsten nyt batteri, og generator. starter hver gang og kører generelt godt. ABS bremser, alarm, startspærre, højdejusterbart ret, el-ruder, Panasonic radio med MP3, tonede ruder. 15" alufælge ikke for pæne, men med gode helårsdæk. Der følger desuden en 3 nummerplade med til cykelstativ.

Sidst synet 21-10-2010

Koblingen og servo er blevet lidt sej da den har stået stille i snart 3 måneder. FAST PRIS BUD UNDER BLIVER IGNORERET. Svarer ikke på SMS Ring hvis du er interesserret og aftal en prøvetur.

Send e-mail


Kontaktoplysninger

Telefon 31 33 XX XX
Klik for at se hele nummeret
E-mail send e-mail
By Aalborg | Jylland - Nord – Vis på kort
Bruger er CPR-valideret

CPR-validering på dba.dk

Hvad er CPR-validering?
Ved en CPR-validering undersøger vi, om de personlige data på en bestemt bruger matcher oplysningerne i Det Centrale Personregister. På den måde bekræfter vi gyldigheden af brugerens adresseinformationer.

BEMÆRK: dba.dk gemmer IKKE dit CPR-nummer!

Fordele ved CPR-validering
Når du er CPR-valideret, forsikrer du køber om, at dine adresseinformationer stemmer overens med virkeligheden. Der vil på alle dine annoncer blive vist: Bruger er CPR-valideret Bruger er CPR-valideret. På den måde fremstår du som en troværdig sælger, og køber får en øget sikkerhed i handlen.

Sådan bliver du CPR-valideret
Det er nemt og hurtigt at blive CPR-valideret. Når du er logget på dba.dk, klikker du på ’Personlige data’ i oversigten. Herefter klikker du på knappen ”Start CPR-validering >>”, som findes i boksen øverst på skærmen, og følger instruktionerne.

Hvem kan blive CPR-valideret?
For at blive CPR-valideret på dba.dk skal du opfylde en række betingelser:

  1. Du skal være registreret bruger på dba.dk
  2. Du skal være bosiddende i Danmark
  3. Du skal have et dansk CPR-nummer
  4. Du må ikke have navne- eller adressebeskyttelse i folkeregisteret

Blokeret Cpr-validering på dba.dk

Du er blockeret fra at bruge Cpr-valideringen på dba.dk. Kontakt venligst support@dba.dk for at få åbnet adgangen igen.

Spørgsmål & svar

  • Det gør jeg ikke lige med det samme Jesper

  • kommer du forbi sjælland ?

  • 5000 kr

Hvad er Spørgsmål & svar?
I Spørgsmål & svar kan køber og sælger skrive sammen inden en endelig handel.

Læs mere her

Etikette
DBA opfordrer til at holde en ren tone. Indlæg med stødende ord og sætninger accepteres ikke og vil blive slettet.

Spørgsmål & svar

Hvad er Spørgsmål & svar?
I Spørgsmål & svar kan køber og sælger skrive sammen inden en endelig handel.


E-mails
Når du har skrevet et indlæg, tilføjes annoncen automatisk til dine favoritter. Du modtageren e-mail, når der er nye indlæg, så du kan følge med i handlen. Du kan til enhver tid afmelde denne service.


Private indlæg
Du kan vælge at skrive et privat indlæg, hvis du ønsker at skrive direkte til en enkelt bruger, uden at alle andre kan se jeres indlæg.


Slet indlæg
Sælgeren har til en hver tid ret til at slette et uønsket indlæg.