BEMÆRK: Denne annonce er inaktiv. Grunden kan være, at sælger er igang med et salg af varen.
  • Indrykket: 12. februar kl. 11.37

Danmark, sedler, 10 20 50 100

Kr. 1.800
Geografi Danmark Pålydende værdi 10 20 50 100
Type Sedler Årstal 1936

1936 :10 fortløbende ubrugte 10 kr. sedler samt 1 brugt
1936: 1 brugt men pæn 50 kr.
1936 1 brugt men pæn 100 kr.
1972: 1 brugt men pæn 10 kr.
1972 3 ubrugte 20 kr.
1972 2 ubrugte 50 kr.
1972 2 ubrugte fortløbende 100 kr.

kom evt. med bud samlet eller delt

Send e-mail


Kontaktoplysninger

Telefon 30 34 XX XX
Klik for at se hele nummeret
E-mail send e-mail
By Fredericia | Jylland - Syd- og Sønder – Vis på kort
Bruger er CPR-valideret
Handelsformer Betaling via PayPalPayPal
Kontant (ved personligt fremmøde)
Forudbetaling (ved forsendelse)

CPR-validering på dba.dk

Hvad er CPR-validering?
Ved en CPR-validering undersøger vi, om de personlige data på en bestemt bruger matcher oplysningerne i Det Centrale Personregister. På den måde bekræfter vi gyldigheden af brugerens adresseinformationer.

BEMÆRK: dba.dk gemmer IKKE dit CPR-nummer!

Fordele ved CPR-validering
Når du er CPR-valideret, forsikrer du køber om, at dine adresseinformationer stemmer overens med virkeligheden. Der vil på alle dine annoncer blive vist: Bruger er CPR-valideret Bruger er CPR-valideret. På den måde fremstår du som en troværdig sælger, og køber får en øget sikkerhed i handlen.

Sådan bliver du CPR-valideret
Det er nemt og hurtigt at blive CPR-valideret. Når du er logget på dba.dk, klikker du på ’Personlige data’ i oversigten. Herefter klikker du på knappen ”Start CPR-validering >>”, som findes i boksen øverst på skærmen, og følger instruktionerne.

Hvem kan blive CPR-valideret?
For at blive CPR-valideret på dba.dk skal du opfylde en række betingelser:

  1. Du skal være registreret bruger på dba.dk
  2. Du skal være bosiddende i Danmark
  3. Du skal have et dansk CPR-nummer
  4. Du må ikke have navne- eller adressebeskyttelse i folkeregisteret

Blokeret Cpr-validering på dba.dk

Du er blockeret fra at bruge Cpr-valideringen på dba.dk. Kontakt venligst support@dba.dk for at få åbnet adgangen igen.

Spørgsmål & svar

  • Hej Palle. har ikke lige mulighed for at tage billeder, der er muligt at jeg har skrevet forkerte årstal, er ikke lige supersamler, men ikke desto mindre står der på ti kroner med HCA lov af 7 april 1936 på 50'er med Ole Rømer og "hunden" med HC Ørsted det samme op 50'en står der dog også 1970 og "hunden"1965 de øvrige står der serie 1972 den med anden gråspurven og fisken, dog er "hundene" med sommerfuglen serie 1972A håber det hjælper. PS forstår godt din kommentar uden en røvfuld udråbstegn. Det er jo netop et udtryk for at man råber, og det er ikke nødvendigt, jeg kan godt både høre og læse. :)

Hvad er Spørgsmål & svar?
I Spørgsmål & svar kan køber og sælger skrive sammen inden en endelig handel.

Læs mere her

Etikette
DBA opfordrer til at holde en ren tone. Indlæg med stødende ord og sætninger accepteres ikke og vil blive slettet.

Spørgsmål & svar

Hvad er Spørgsmål & svar?
I Spørgsmål & svar kan køber og sælger skrive sammen inden en endelig handel.


E-mails
Når du har skrevet et indlæg, tilføjes annoncen automatisk til dine favoritter. Du modtageren e-mail, når der er nye indlæg, så du kan følge med i handlen. Du kan til enhver tid afmelde denne service.


Private indlæg
Du kan vælge at skrive et privat indlæg, hvis du ønsker at skrive direkte til en enkelt bruger, uden at alle andre kan se jeres indlæg.


Slet indlæg
Sælgeren har til en hver tid ret til at slette et uønsket indlæg.