BEMÆRK: Denne annonce er inaktiv. Grunden kan være, at sælger er igang med et salg af varen.
  • Indrykket: 16. januar kl. 12.51

Burmeser, hunkat, 6 år, Torti

Kr. 1.000
Race Burmeser Alder 6 år
Køn/kat hunkat

søger et hjem, hvor hun kan være ene-kat.

Der skal helst være en have, så hun har mulighed for at være ude om dagen, når du er hjemme.

Hun skal blot have et godt hjem, da hun ikke kan sammen med vores andre katte, så den anførte pris er underordnet, desuden kan man ikke sætte pris på en kat, man holder meget af ---

Send e-mail


Kontaktoplysninger

Telefon 42 42 XX XX
Klik for at se hele nummeret
E-mail send e-mail
By Værløse | København – Vis på kort
Bruger er CPR-valideret
Se alle brugerens annoncer (3)

CPR-validering på dba.dk

Hvad er CPR-validering?
Ved en CPR-validering undersøger vi, om de personlige data på en bestemt bruger matcher oplysningerne i Det Centrale Personregister. På den måde bekræfter vi gyldigheden af brugerens adresseinformationer.

BEMÆRK: dba.dk gemmer IKKE dit CPR-nummer!

Fordele ved CPR-validering
Når du er CPR-valideret, forsikrer du køber om, at dine adresseinformationer stemmer overens med virkeligheden. Der vil på alle dine annoncer blive vist: Bruger er CPR-valideret Bruger er CPR-valideret. På den måde fremstår du som en troværdig sælger, og køber får en øget sikkerhed i handlen.

Sådan bliver du CPR-valideret
Det er nemt og hurtigt at blive CPR-valideret. Når du er logget på dba.dk, klikker du på ’Personlige data’ i oversigten. Herefter klikker du på knappen ”Start CPR-validering >>”, som findes i boksen øverst på skærmen, og følger instruktionerne.

Hvem kan blive CPR-valideret?
For at blive CPR-valideret på dba.dk skal du opfylde en række betingelser:

  1. Du skal være registreret bruger på dba.dk
  2. Du skal være bosiddende i Danmark
  3. Du skal have et dansk CPR-nummer
  4. Du må ikke have navne- eller adressebeskyttelse i folkeregisteret

Blokeret Cpr-validering på dba.dk

Du er blockeret fra at bruge Cpr-valideringen på dba.dk. Kontakt venligst support@dba.dk for at få åbnet adgangen igen.